از ماست که برماست....

   دیروز به مناسبت روز مادر مراسم جشنی تو شرکت ما با حضور وزیر و معاون وخدم و حشم و ...برگزار شد,از اونجایی که شنبه بود کار زیاد واز طرفی مسائل اخیر تو شرکت که حجم کار ما رو چندین برابر کرده نتونستیم از اولش تو جشن شرکت کنیمو تقریبا 1 ساعت آخر رو رفتیم...

   وقتی رسیدیم اونجا دیدیم مجری برنامه که یه خانوم بسیار پر شور و هیجانه یا لااقل تمام تلاششو میکرد که اینطور به نظر بیاد داره مراسم پرسش و پاسخ رو با وزیر و معاونش برگزار میکنه و یه سری سوال که خانومای شرکت مطرح کرده بودند رو میپرسه و جواب میخواد....بلاخره یه چند تایی سوال پرسیده شدو جوابهایی هم داده شد تا اینکه این جمله رو شنیدیم از سرکار خانم:"حالا سوال بعدی....(کمی مکث)...هممممم...من واقعا روم نمیشه این سوالو بپرسم....من واقعا شرمندم....من خجالت میکشم بخونم این سوالو ...ولی خوب چه کنم دیگه اینجا خانوما این سوالو پرسیدن و من مجبورم بخونمو مطرحش کنم....(حالا یه نفس عمیق برای اینکه تمام انرژیشو جمع کنه برای خوندن سوال)....بعضی از خانوما در مورد افزایش مرخصی زایمان و ساعت شیردهی سوال کردند...شما چه پاسخی میدید؟"

   اولش من و دوستم به هم با تعجب نگاه کردیم که یعنی چی؟!!!!!!بعدش شاکی شدیمو با عصبانیت چند تا جمله نغز گفتیم!بعد از اون دلم سوخت....دلم سوخت که بعضی از ما خانوما هنوز حتی شرمنده میشیم که کلمه زایمان و شیردهی رو استفاده کنیم...چه ذهن محدودی و چه دید ابزاری به زن و چه حس بدی...... و در نهایت رسیدم به اینجایی که الان هستم...دلم گرفت و گرفتو گرفت....با خودم میگفتم کاش بعضی از ما خانوما خودمون رو بیشتر دوست داشتیم....و کاش برای خودمون ارزش بیشتری قائل بودیم....کاش از خانوم بودن خودمون شرمنده نبودیم...و افتخار میکردیم به اینکه یک زنیم...یک مادریم ...یک همسریم و فراتر نگاه میکردیمو خودمون رو یک ابزار نمیدیدیم ...و با تمام وجودم این ضرب المثل رو لمس کردم که"از ماست که بر ماست...."

و در آخر تبریک میگم روز مادرو به همه مادران خوب که مادرند و از مادر بودن و مادری کردن لذت میبرند... 

/ 6 نظر / 41 بازدید
یک دوست

سلام . مهم اینست که شما یک زن و مادر دو دختر بسیار زیبا هستی و از مادر بودنت افتخار می کنی . این روز قشنگ برشما مبارک

پ 83

سلام! واقعا جای تاسف داره همیشه زنا از مردا بهترن! و کلمات زایمان و شیردهی که یه چیزیه تو وجود زنان اصلا شرم اور نیست که بخاد ازش خجالت بکشیم اونم جلو مردا ،مردایی که اگه همین زایمان و شیر دهی نبود الان اصلا وجود نداشتن که اون خانم بخاد ازشون خجالت بکشه! روزتون مبارک!!!!!!! چرا به من اصلا سر نمیزنید؟؟؟؟ دو پست آخرم راجع به پسر عموی کوشولومه حتما بخونید! مرسی

مینا 0 مامی رایان و آریان

چیزی نمیشه گفت جز تاسف خوردن به حال خودمون که برای همجنسخودمون و نعمت باروری و پرورشی که خدا در وجودمون قرار داده شاکر نیستیم و به دیده تحقیر بهش نگاه میکنیم!!!!!!!!!!

فروغ

دوستم این پستت رو تازه خوندم, با این وجود خواستم روز مادر و بهت تبریک بگم هر چند که خیلی دیره. روزت مبارک منصوره جونم. تو واقعا یه مادر فوقالعاده ای و البته یه همسر بی نظیر و صد البته یه دوست برای تمام فصول. دوستت دارم دختر جون.